لوله بازکنی , قیمت و نرخ اتحادیه لوله بازکنی

لوله بازکنی

رفع گرفتگی و لوله بازکنی لوله کشی فاضلاب

کلیه خدمات تاسیسات ساختمان 09129242783

بازکردن لوله با فنر ژنراتور در سایزهای متناسب, بازکردن سرویس توالت فرنگی با دستگاه تراکم, رفع گرفتگی لوله فوری شبانه روزی سراسر تهران؛ لوله بازکنی توالت ایرانی , کفشور آشپزخانه و حمام؛ بازکردن و رفع گرفتگی راه آب ماشین لباسشویی وظرفشویی, بازکردن لوله های مشاعات , ناودانی پشت بام و خرپشته, تشخیص ترکیدگی لوله کشی و نشت یابی با دستگاه, بازکردن لوله های آب و شوفاژ و رسوب گیری لوله های ساختمان

قیمت لوله بازکنی

روشهای لوله بازکنی

روشهای لوله بازکنی بسته به نوع گرفتگی لوله ممکن است , متفاوت باشد . ما اینجا روشهای مختلف مدرن و سنتی لوله بازکنی و یا حتی راههای دیگری برای رفع مشکلاتی ناشی از گرفتگی لوله را برای شما شرح خواهیم داد .

ابتدا بایستی این نکته را متذکر شویم که در بکار بردن و تناسب هریک از شیوه های لوله بازکنی جدالامکان از هرگونه خرابی و آسیب رساندن به لوله های ساختمان پرهیز نمایید .

لوله بازکنی با فنر

روش اول برای بازکردن لوله که شیوه ای مرسوم و مطابق با استانداردهای جهانی است , استفاده از فنر لوله بازکنی است . طول فنر و ضخامت آن بستگی به نوع گرفتگی و سایز لوله های گرفته شده دارد .

برخی مواقع استفاده از فنرهای دستی نیز میتواند ما را در بازکردن لوله کشی کمک نماید . البته شاید کار پیش پا افتاده ای به نظر برسد اما ممکن است شما با خرید چند متر فنر دستی موفق به بازکردن گرفتگی مورد نظر نشوید . اینجاست که بایستی با یک خدمات لوله کشی تماس گرفته و از آنها درخواست کمک کنید .

لوله بازکنی با ژنراتور

مثلا برای بازکردن لوله های توالت که لوله کشی فاضلاب قطر 110 میلیمتر استفاده شده است , طبیعتا فنر قطورتر و قوی تری برای بازکردن نیاز است و برای لوله کشی آشپزخانه که قطر آنها معمولا حدود 50 تا 75 میلیمتر است , فنر ظریفتری احتیاج داریم , زیرا فنر کلفت از پیچ و خم لوله کشی سایز پایین عبور نکرده و ممکن است به آنها آسیب بزند .

براورد طول فنر نیز برعهده لوله بازکن است که حدس بزند که گرفتگی در عمق چند متری بوده و حتی ممکن است , گرفتگی در طول تمام یا بخش زیادی از لوله کشی به دلیل ته نشین شدن رسوبات وجود داشته باشد که بایستی با رسوب تراشی رفع شود .

فاصله سنجی محل گرفتگی تا لوله رایزر فاضلاب که معمولا نزدیکترین لوله فاضلاب به محل مورد نظر است میتواند ما را در این زمینه کمک کند .

همچنین برای بازکردن کانالهای فاضلاب احتیاج به فنرهای سایز بالا نیاز است . البته متناسب با افزایش طول و سایز فنر حتما از دستگاه قویتری هم استفاده میشود .

به غیر از داشتن فنرهای مناسب با سایز و طول کافی , لوله بازکن بایستی دارای یک ژنراتور یا درل متناسب با این کار داشته باشد .

لوله بازکنی با دریل

البته شاید استفاده از دریل برای فنر زنی خیلی مناسب به نطر نرسد اما در گرفتگیهایی که خیلی محکم نباشند , بهترست برای لوله بازکنی از فنر زنی با دریل استفاده شود , زیرا علاوه برا سروصدای و کثیف کاری کمتر , قدرت آن به اندازه ای است که به لوله کشی فاضلاب صدمه ای نمیزند .

بازکردن لوله با شلنگ

به هرحال این روش هم یک روش برای بازکردن گرفتگی لوله ها باشد , هرچند که پیش پا افتاده به نظر میرسد .

شما میتوانید با مسدود کردن اطراف شیلنگ و فشار آب اگر گیر نقطه ای در یک قسمت از لوله کشی فاضلاب داشته باشید با این روش آنرا باز کنید . این روش بویژه در باز کردن توالت فرنگی و کفشور آشپزخانه کاربرد فراوانی دارد .

رفع گرفتگی با اسید

این روش یک روش قدیمی و بد برای بازکردن لوله های ساختمان است . زیرا اسید قبل از اینکه لوله را باز کند باعث میشود که چسب و ارینگهای لوله از بین رفته و با واکنش شیمیایی بدنه لوله را نیز از بین میبرد .

برایلولههای چدنی که اصلا توصیه نمیشود , زیرا اسید دشمن فلزات است و باعث سوراخ شدن لوله های چدنی میشود .

اگر هم حرف ما گوش نکرده و اسید , باز , چنته یا مواد شیمیایی استفاده کردید , بهتر است از اسید خیلی قوی استفاده نکنید , چون حتما شما را دچار مشکلات و مصایب بیشتری میکند .

کلاهبرداری لوله بازکنی

این نکته را هم متذکر شوم , هرچند شاید خوشایند برخی از همکاران ما نباشد , اما بهترست قبل از اینکه یک لوله بازکن مشغول کار شود , نرخ حدودی کار را از او سوال کنید تا آخر کار به مشکل برنخورید . زیرا عده ای از همکار که نمیشود گفت , شیادان و کلاهبرداران لوله بازکن با اعلام نرخ پایین مثلا 50 تومان یا 70 تومان به خانه شما راه پیدا کرده و در انتها کار ادعای ارقام میلیونی میکنند , و وقتی شما ادعای نرخ اعلامی آنها را متذکر میشوید , جواب میشنوید که این قیمت لوله بازکنی برای هر متر فنر بوده و یا چند سه نظام و چند خشاب فنر زده ایم .

این روش غیر منصفانه را عده ای شیاد متداول کرده اند که مردم را سرکیسه کرده و تقریبا نوعی باجگیری محسوب میشود . البته ممکن است که قیمت انجام لوله بازکنی کمی بیشتر شود , مثلا دو برابر شود . اما  باید به شما کنند که حدود این مبلغ هزینه کار شما میشود .

آخر سرد هم پس از جنگ و جدل با شما یا مجبور به پرداخت مبلغ میشود یا رقمی کمتر مثلا 500 یا 700 هزار تومان به آنها پرداخت میکنید تا قایله را ختم به خیر کنید.

اما در واقع فریب سیاه بازی آنها را خورده و هزینه این بازی کثیف را میپردازید . شاید باورش سخت باشد اما تقریبا نیمی از این مبلغ نیز به دفتر لوله بازکنی که آنها از طرف انها اعزام شده اند ,پرداخت میشود و آنها از انجا دستورمیگیرند .

هرچند که هیچ کس از جمله خود ما از پول بدمان نمی آید اما ملاحظه و رواداری هم بخشی از انسانیت است که در وجود برخی گویا گمشده است . پس فریب نرخهای لوله بازکنی ارزان را نخورید .

قیمت لوله بازکنی

قیمت لوله بازکنی با توجه به نامشخص بودن نوع گرفتگی نرخ خیلی شفافی نداشته و با توجه به اینکه اتحادیه لوله بازکنی مستقلی نداشته , این صنف تحت نظر اتحادیه آهنگران فعالیت میکند. همین مساله سبب شده نرخ اتحادیه لوله بازکنی سال 1401 که به شرخ زیر است, چندان مورد قبول مجریان این صنف قرار نگرفته و با بیان روشن تر بایستی قبل از اقدام به کار لوله بازکنی طرفین بر سر یک مبلغ توافق کنند.

نرخ لوله بازکنی برای موارد معمول لوله بازکنی طبق عرف روز به شرح زیر است :

قیمت لوله بازکنی توالت 700000 تومان

تعرفه رفع گرفتگی آشپزخانه 400000 تومان

هزینه رفع گرفتگی حمام و کفشورها 400000 تومان

نرخ لوله بازکنی توالت فرنگی 550000 تومان

نرح لوله بازکنی گرفتگی با سیمان و ناودانهای پشت بام به دلیل تفاوت در طول فنرها پیش از اجرای کار توافق میشود .

 


Call Now Button