نصب و تعمیر شیر رادیاتور

  • 0

نصب و تعمیر شیر رادیاتور

نصب و تعمیر شیر رادیاتور شوفاژ

لوله کشی , نصب و تعمیر شیر رادیاتور شوفاژ 09129242783 سراسر تهران        برای کنترل جریان آب ورودی و خروجی لوله کشی رادیاتور شوفاژ و باز و بسته کردن آنها یک عدد شیر رادیاتور به نام شیر رفت در قسمت بالا و یک عدد شیرزانوی رادیاتور در قسمت پایین رادیاتور به اسم شیر برگشت نصب میشود . شیر بالا در قسمت رفت و شیر پایین در قسمت برگشت آب شوفاژ به موتورخانه یا پکیج قرار میگیرد .

شیر رادیاتور در نصب رادیاتور پنلی و پره ای هیچ تقاوتی نداشته و برای انواع رادیاتور استانداردهای نصب شیر یکسان میباشد .برخی از شیرهای رفت دارای درجه تنظیم حرارت بوده و به آنها شیر ترموستاتیک گفته میشود . با قراردادن یک درجه معین روی این شیرهای به محض بالا یا پایین رفت درجه حرارت مدار آب شوفاژ قطع و وصل میشود تا شما به درجه حرارت دلخواه محیط برسید .

طریقه نصب و تعمیر شیر رادیاتور

اما برخی مواقع شیرهای رفت یا برگشت از قسمت مغزی یا مهره ماسوره متصل به رادیاتور دچار نشتی میشود که بسته به نوع نشتی میتوان جلوی این چکه ها را گرفت . معمولا علت آب دادن شیر خرابی مغزی شیر بوده که بسیاری از آنها با سفت کردن مهره روی شیر درست میشود , اما بسیاری از این نشتیها فقط با تعویض کامل شیر رادیاتور میسر هستند .

نصب و تعمیر شیر رادیاتور

تعویض شیر رادیاتور

برای تعویض شیر رادیاتور بایستی شیر فلکه ورودی شوفاژ بسته شده و سپس با بازکردن شوفاژ اقدام به تعویض شیر شوفاژ بنماییم . این کار ظاهرا کار آسانی میباشد اما بسیار دردسر دار بوده و وقت گیر میباشد . این مساله به شرطی به این جا ختم میشود که شیر فلکه ورودی شوفاژ سالم بوده و راحت آب بندی شود و اگر شیر فلکه ورودی آپارتمان که بسیاری از آنها دچار خرابی میباشند , به آسانی بسته نشوند , تازه کار شما آغاز شده و آب کل سیستم شوفاژ بایستی تخلیه شود تا یک شیر رادیاتور تعویض شود .

پس از قطع کامل شیر فلکه شما میتوان با بازکردن شیر معیوب و نصب شیر نو به جای آن اقدام به رفع نشتی شیر رادیاتور شوفاژ نمایید .

نشتی رادیاتور شوفاژ

اگر نشتی از قسمت شیر رادیاتور شوفاژ باشد , با تعویض آن میتوان برای چندسالی خیال شما از این بابت راحت باشد , اما اگر چکه از خود شوفاژ باشد , بایستی ببینیم که اگر نشتی بین پره ها باشد شاید بتوان به طریقی رفع نشتی شوفاژ را انجام داد , اما اگر بدنه شوفاژ سوراخ باشد یا رادیاتور از نوع پنلی یا فولادی باشد , رادیاتور قابل تعمیر نبوده و حتما بایستی تعویض شود .

هزینه تعمیر شیر رادیاتور شوفاژ

شاید در نگاه اول تعمیر شیر رادیاتور شوفاژ کاری ساده به نظر برسد اما با توضیحات و مصایبی که اینکار دارد حتما به این مساله پی برده اید که هزینه بازکردن و نصب مجدد شیر شوفاژ از دستمزد نصب رادیاتور شوفاژ بسیار بیشتر میباشد .

 


Log out of this account

Leave a Reply

Call Now Button