قیمت لوله کشی ساختمان

قیمت لوله کشی ساختمان

ارایه اجرت , دستمزد و قیمت لوله کشی ساختمان و تاسیسات

اجرا و تعمیرات لوله کشی شوفاژ , آب و فاضلاب

اجرت نصب شیرالات و لوازم بهداشتی ساختمان

اجرا و قیمت لوله کشی گاز خانگی و تجاری

تلفن : 09129242783 بدون تعطیلی

قیمت لوله کشی ساختمان

برآورد قیمت لوله‌کشی ساختمان

شاید بتوان گفت پیش از اجرای عملیات لوله کشی، هزینه لوله کشی ساختمان برای برخی از مالکین و سازندگان از درجه اهمیت بالایی برخوردار باشد. طبیعتا پیش از اجرای هر فرآیندی افراد در مورد قیمت تمام شده آن با یکدیگر به توافق می رسند. به طور کلی با توجه به اینکه اجرای فرآیند لوله کشی ساختمان از اصلی ترین و حیاتی ترین بخش های بکار گرفته شده در منازل مسکونی است؛ می بایست تا جایی که امکان دارد از لوله های مناسب و از یک تعمیرکار بسیار حرفه ای و کارکشته در این زمینه بهره گرفت تا سیستم لوله کشی ساختمان بلافاصله یا زودتر از موعد مقرر خود خراب نشود.

در نتیجه نمی توان در خصوص براورد هزینه لوله کشی ساختمان به یک عدد واحدی دست یافت چرا که قیمت گذاری انواع لوله کشی های ساختمانی به عوامل بسیار مختلفی بستگی دارد و نمی توان بدون در نظر گرفتن این عوامل قیمت مشخصی را برای لوله کشی ساختمان برآورد نمود. در ادامه مطلب به این عوامل تأثیرگذار در هزینه لوله کشی ساختمان خواهیم پرداخت.

براورد قیمت لوله کشی ساختمان

عوامل تأثیرگذار در قیمت لوله کشی ساختمان

همان طور که می دانید قیمت لوله کشی ساختمان بر حسب شیوه بکارگیری لوله کشی، انتخاب لوله های مورد کاربست در فرآیند لوله کشی ساختمان، لوله کشی روکار یا توکار، لوله کشی آب و لوله کشی فاضلاب و در پاره ای از اوقات حتی انتخاب یک تعمیر کار مجرب و کارکشته و یا یک تعمیرکار آماتور و غیر حرفه ای نیز از یکدیگر متفاوت هستند. بنابراین می توان بر حسب این عوامل مختلف قیمت لوله کشی ساختمان را برآورد نمود. در خصوص لوله کش نیز حتما پیش از سپردن کار به وی می بایست بر سر قیمت لوله کشی ساختمان با وی توافق کرد و پس از توافق بر سر قیمت تمام شده لوله کشی ساختمان بر حسب عوامل مختلف و نیز دستمزد وی می توان کار را به او سپرد تا برای لوله کشی ساختمان شما مراتب را با دقت نظر خاصی طی نماید. 

دستمزد لوله کشی ساختمان

هزینه کلی لوله کشی ساختمان شامل دو بخش خرید اجناسی مانند لوله و اتصالات و حمل آن و دستمزد لوله کشی ساختمان میشوند . از آنجا که با وجود نوسانات در قیمت خرید لوله واتصالات ثبات و قیمت دایمی وجود ندارد , نمیتوان براورد دقیقی برای هزینه تهیه اجناس نمود .

اما با توجه به ثبات نسبی که در عرف اجرتها و دستمزد های لوله کشی ساختمان وجود داشته و هر سال یک مقداری بین 10 تا 20 درصدی به دستمزد لوله کشی افزوده میشود , میتوان براورد حدودی در این زمینه ارایه داد .

در این راستا میتوان از چند روش برای ارایه قیمت لوله کشی ارایه داد .

ارایه قیمت به صورت متری , واحدی و کنترات . البته برای تعمیرات لوله کشی قیمت معینی وجود نداشته و بایستی توافقی بین کارفرما و مجری پیش از انجام کار و یا در حین انجام کار با جنس یا بدون وسایل انجام بگیرد .

قیمت لوله کشی متری

قیمت لوله کشی متری برای مجتمع های ساختمانی بزرگ ارایه میشود , زیرا متراژ کار زیاد است و استفاده از روشهای دیگر برای کمی گرانتر تمام میشود و نا مشخص بودن اجرای کار و تغییراتی که ممکن است در حین اجرا بوجود آید , دست یافتن به توافق را راحت تر میکند .

قیمت لوله کشی آب مصرفی و شوفاژ بصورت متری برای متراژهای بالا رقمی متری 9000 تومان تا 15000 تا سایز 1 اینچ  لوله کشی تک لایه و پنج لایه

لوله کشی فاضلاب پلیکا در حجمهای زیاد  حدود 12000 تومان تا 22000 هر متر

لوله کشی فاضلاب پوش فیت هم متری 19000 تومان تا 22000 تومان  .

قیمت اجرای لوله کشی گاز هم تا سایز 3 از متری 12000 تا 17000 تومان .

بست کاری هر عدد 6000 تومان و آهن کشی و ساپورت بندی لوله کشی هم بصورت کیلویی محاسبه میشود .

لوله کشی آب روکار هم برای یک واحد کامل متری 17 تا  20000 تومان .

عایق کاری لوله کشی متری 5000 تومان اجرت .گرمایش از کف هر مترمربع 45000 تومان

لوله کشی آتش نشانی تا سایز 3 اینچ روکار و توکار متری 40000 تومان

قیمت واحدی لوله کشی

این نوع قیمت معمولا برای ساختمانهای چند واحدی ارایه میگردد .

قیمت واحدی لوله کشی بستگی به متراژ هر واحد و تعداد رایزرها و نزدیک بودن سرویس های بهداشتی و غیره پس از بازدید مجری از ساختمان محاسبه میشود .

البته این قیمتها بستگی به تعداد واحدها و مشاعات نیز تاثیرپذیر هستند . این قیمت برای یک واحد آپارتمان مسلما افزایش پیدا میکند .

نوع اجرای کار نیز از عواملی است که بر اجرت کار تاثیر میگذارد , مثلا لوله کشی پنج لایه و لوله کشی کلکتوری تا حدی گرانتر از لوله کشی اتویی و انشعابی است .

مثلا اجرت لوله کشی فاضلاب با پلیکا و لوله کشی سرد و گرم اتویی اگر برای یک واحد 70 متری حدود 1500000 تومان باشد با لوله اتصالات پوش فیت و پرسی حدود 2200000 خواهد بود . البته قیمت فوق مثال بود و بسته به سطح کار لوله کش ممکن است از این مقدار بیشتر یا کمتر اجرا شود .

اخیرا بخاطر بازرسی که در ساختمانها رایج شده است , اجرتها کمی افزایش یافته , زیرا این مساله موجب سختگیریهای بیشتر توسط ناظر و دوباره کاریهایی شده که باعث میشود , افزایش اجرت را در بر داشته باشد .

قرارداد لوله کشی

جمع بندی کلی در خصوص قیمت گذاری لوله کشی ساختمان

بنابراین به طور کلی می توان پیش از اجرای لوله کشی ساختمان با یک فرد خبره و با تجربه در این زمینه مشورت کرد تا در خصوص لوله کشی ساختمان و نوع لوله های بکار رفته شده در ساختمان شما را راهنمایی کند. تمامی لوله کش های ساختمانی پس از ورود به منطقه و منزل مسکونی مدنظر پیش از هر گونه عملی به متراژ ساختمان توجه دارند تا بر حسب متراژ ساختمان و لوله های بکار گرفته شده در آن و نیز شیوه های مختلف اجرای عمل بتوانند با کارفرمای خود بر سر قیمت لوله کشی ساختمان مربوطه به توافق برسند.

از طرفی دیگر نیز با توجه به نوسانات امروزه بازار ارز و دلار که قیمت ها لحظه ای تغییر می کنند، نمی توان به یک قیمت مشخصی دسترسی یافت چرا که قیمت های امروز با دیروز و نیز با فردا ممکن است متفاوت می باشد. بنابراین نمی توان یک قیمت مشخصی را به کارفرمایان اعلام نمود که منزل مسکونی وی با چه میزان هزینه ای لوله کشی آن صورت می گیرد. بنابراین اجرای تمامی این اعمال را می بایست به یک لوله کش با تجربه و منصف سپرد تا وی بر حسب تجربه و تخصص خودش با کارفرمای خود بر سر قیمت لوله کشی ساختمان به یک توافق نسبی برسد.