سرویس و تعمیرات کولر آبی سعادت آباد

سرویس و تعمیرات کولر آبی سعادت آباد

Category : خدمات کولر

تعمیرات کولر آبی سعادت آباد

نصب , سرویس و تعمیرات کولر آبی سعادت آباد

تلفن : 09129242783-02122537778 تعمیر کولر آبی شبانه روزی و بدون تعطیلی

خدمات سرویس, راه اندازی , عیب یابی و تعمیرات کولر آبی و سلولزی. نصب سیم کشی و کلید کولر آبی, رفع عیب خرابی برق کولر آبی, نصب و تعویض موتور کولر, عیب یابی و پیدا کردن علت کار نکردن کولر, عیب یابی خنک نکردن کولر آبی, رفع نشتی کولر آبی, تعویض کفی کولر, نصب و تعویض برزنت کولر, نصب و تعویض پمپ آب کولر, نصب شیر, شلنگ و شناور کولر, رفع سر و صدا و تعویض یاتاقان کولر آبی و کلیه خدمات سرویس و تعمیرات کولر آبی سعادت آباد, میدان کاج, سرو, بوستان, فرحزادی, فراز, صرافها, فرهنگ, مدیریت, بلوار دریا و محدوده اطراف.

تعمیرات کولر آبی سعادت آباد

نحوه تعمیرات کولر آبی سعادت آباد

تشخیص عیب اولین گام در تعمیرات کولر آبی محسوب میشود. البته برخی از ایراد و خرابی های کولر و قطعات آن در همان نگاه اول مشخص بوده و تکلیف ما را مشخص میکنند. پاره شدن تسمه, برزنت, خرابی شناور, نشتی از شیر و شلنگ یا کفی کولر از جمله مواردی هستند که نیاز به تخصص و مهارت خاصی در تشخیص عیوب کولر نداشته و احتمالا با تعمیر یا تعویض قطعات مذکور مشکلات کولر اصلاح میشوند.

اما برخی از عیوب کولر مانند کار نکردن موتور کولر آبی, کاهش شدت باد کولر, خنک نبودن باد کولر, سر و صدای ناهنجار کولر و یا بوی بد کولر نیاز به کمی بررسی و آزمون و خطا برای عیب یابی و نهایتا رفع عیب آن است.

کار نکردن موتور کولر آبی به دلایلی همچون گیرپاژ و سوختن سیم پیچ کولر یا خرابی بوش, خاذن و درب موتور کولر ابی است. در صورتی که سیم کشی کولر اخیرا دستخوش تغییرات نشده باشد و موتور کولر به ناگهان از کار افتاده باشد احتمالا دچار چنین مشکلاتی شده است. برای تعمیر موتور کولر آبی, دینام کولر بایستی باز شده و در کارگاههای سیم پیچی مجددا تعمیر شوند. البته پیش از باز کردن و انتقال موتور کولر بهتر است, موتور توسط سرویس کار کولر تست شود. معمولا در تعمیر کولر سعادت آباد در هنگام ارایه خدمات, مشاوره های لازم جهت رفع عیب کولر میشود.

بوی سوختگی از مهمترین نشانه های سوختگی موتور کولر آبی است. در صورت احساس بوی سوختگی یا سیاه شدن بدنه آن حتما موتور کولر سوخته و یا بایستی تعمیر و یا با یک موتور نو یا دست دوم جایگزین شود. ما به شما تعویض موتور کولر را پیشنهاد میکنیم, چرا که اولا موتور کولر نو بین 12 تا 24 ماه گارانتی داشته و نسبت به هزینه تعمیرات ارزش استفاده را دارد. موتور سیم پیچی شده هیچ گارانتی نداشته و به علت برقی بودن هیچ شخصی نمیتواند مسولیت خرابی آن را برعهده بگیرد.

البته در صورت خرابی بوش و درب هزینه تعمیر موتور کاهش پیدا کرده و میتوان امیدوار بود که با رقم بسیار کمتری تعمیر و راه اندازی شود. این مساله را معمولا خود سیم پیچ ها و تعمیرکاران موتور کولر در  کارگاه تشخیص داده و اعلام قیمت میکنند.

برخی مواقع نیز ممکن است یکی از دورهای موتور کارنکند که این مساله نیز به سیم پیچی و دینام کولر بستگی داشته و بعضا ممکن است اشتباه در نصب کلید کولر و سیم کشی کولر آبی به صورت ناشیانه بروز کند.

کاهش قدرت موتور نیز از عوارض خرابی سیم پیچی کولر و یا نشتی باد از برزنت کولر است. البته روان نبودن یاتاقان و رگلاژ نبودن تسمه هم در این مساله دخیل هستند.

گردش مشکل یاتاقان یا سفت بودن تسمه میتواند علاوه بر ایجاد سر و صدای باعث فشار به موتور کولر و به مرور سوختن آن شود. اغلب صداهای ناهنجار کولر آبی مربوط به معیوب بودن یاتاقان ها هستند.

در تعمیرات کولر آبی سعادت آباد به مساله دیگری که زیاد اتفاق میفتد, اشاره میکنیم. خنک نبودن باد کولر آبی که احتمالا به دلیل کهنه بودن یا خیس نشدن پوشال کولر آبی است. در صورت که شیر و شناور کولر سالم باشند و آب در تشت کولر موجود باشد, بایستی به خرابی پمپ کولر یا گرفتگی لوله و شلنگهای آبرسانی کولر مشکوک شد. کلیه خدمات تاسیساتی کولر, برقکاری و لوله کشی سعادت آباد را به خدمات تاسیساتی تهران بسپارید.

سرویس کولر آبی سعادت آباد

معمولا سرویس و تعمیر کولر آبی لغات هم معنی به نظر میرسند, اما عرفا سرویس کولر آبی به عملیاتی اطلاق میشود که در آغاز فصل گرما انجام شده و شامل تعویض پوشال کولر, تمیز کاری و نظافت, روغن کاری بوده و در صورت مشاهده عیب و ایراد اقدام به تعمیر کولر آبی میکنیم.

کولری که در آغاز فصل گرما سرویس نشود, به اندازه یک کولر سرویس شده بازدهی نداشته و خنکای آن نیز کم میشود. ضمن اینکه ممکن است سرویس نشدن کولر منتج به خرابی قطعات مختلف و مصرف آب و برق بیشتری شود.

پوشال کولر آبی بهتر است هرسال تعویض شود, اما اگر وضعیت ظاهری آن خوب باشد, میتوان دو سال یکبار این کار را انجام داد. اما تمیز کاری اول فصل الزامی بوده و روغن کاری یاتاقان کولر نیز بهتر است در طول فصل چند بار انجام شود. در صورت آشنایی چه بهتر که موتور کولر و پمپ آب کولر نیز روغن کاری شوند.

بوی بد کولر نیز ممکن است به دلیل کهنگی پوشال, وجود لجن در کف کولر و یا نزدیک بودن لوله های دودکش یا فاضلاب پشت بام به محل نصب کولر است.

در صورت نیاز به مشاوره, اجرا , تعمیر تاسیسات سعادت آباد, خدمات لوله کشی و برقکاری و تعمیرات کولر آبی سعادت آباد با ما تماس بگیرید.


Log out of this account

Leave a Reply

Call Now Button