عیب یابی ,سرویس و تعمیر وال هنگ

  • 0

عیب یابی ,سرویس و تعمیر وال هنگ

تعمیر وال هنگ

عیب یابی , سرویس و تعمیر وال هنگ یا توالت فرنگی توکار دیواری

تلفن : 09129242783 بدون تعطیلی , سراسر تهران

به طور کلی به دلیل تعداد کمتر نصب و استفاده وال هنگ یا توالت فرنگی توکار دیواری نسبت به توالت فرنگی های روکار و همچنین داخل کار بودن و تنوع برندهای وال هنگ , کار عیب یابی و تعمیر وال هنگ کمی تخصصی بوده و در برخی از موارد از عهده کمتر کسی برمی آید. کار نصب وال هنگ نیز بایستی با دقت و توسط افراد خبره انجام شود, چرا که به دلیل توکار بودن هزینه تعمیر وال هنگ بیشتر و سخت از توالت فرنگی های معمولی است.

تعمیر وال هنگ

نحوه تعمیر وال هنگ

مانند هر وسیله دیگری کار تعمیر وال هنگ با عیب یابی آغاز میشود. وال هنگ یا توالت فرنگی توکار چند قسمت اصلی شامل استراکچر , مخزن , کاسه و آی باکس یا جعبه کلیدهای توالت فرنگی میشود. از آنجا که استراکچر و مخزن در داخل دیوار کار گذاشته میشوند, قطعات در دسترس وال هنگ فقط از طریق جعبه دکمه های وال هنگ میشود و به جز در موارد خاص در تعمیر وال هنگ هیچ کاری با کاسه توالت فرنگی نداریم. استراکچر وال هنگ در دیواری محکم کار گذاشته شده و بایستی بتواند حداقل وزن 200 کیلوگرم را متحمل شود.

عیب یابی وال هنگ

خرابی های وال هنگ شامل 2 مورد اصلی میشود. دسته اول خرابی ها به دلیل نصب نادرست و غیر استاندارد استراکچر , مخزن , کاسه و قطعات مربوطه است که معمولا در همان ابتدای استفاده مشخص میشود. برای بررسی نحوه تعمیر و اصلاح این موارد بایستی کار توسط متخصص و تعمیرکار وال هنگ بررسی شود.

نصب نادرست استراکچر و کاسه , ارتباط غیر استاندارد و ناقص بین لوله فاضلاب خروجی وال هنگ و رابط بین مخزن و کاسه  وال هنگ, نصب کاسه وال هنگ در ارتفاع بالا یا پایین تر از حد استاندارد و عدم آب بندی و تنظیم شناور و شلنگ های مربوطه از خرابی هایی است که معمولا به دلیل سهل انگاری و ناشی گری در نصب وال هنگ بروز میکنند.

برخی از خرابی های وال هنگ نیز به خاطر خرابی های قطعات, شکستگی کلید و دکمه های وال هنگ,  و یا خارج شدن از آب بندی لوازم وال هنگ هستند.

نشانه های خرابی وال هنگ

  • خارج نشدن فاضلاب از کاسه و گرفتگی توالت فرنگی وال هنگ
  • نشتی از لوله فاضلاب وال هنگ به طبقات پایین
  • نشت فاضلاب از محل اتصال کاسه به لوله فاضلاب
  • نشتی آب از محل خروجی مخزن به سمت کاسه و هدررفت دایم آب
  • سرریز شدن آب از مخزن وال هنگ
  • عدم ورود آب به مخزن توالت فرنگی وال هنگ
  • نشتی از شیر پیسوار یا شلنگ پرکن مخزن وال هنگ
  • شکستگی قطعاتی نظیر دکمه و کلیدهای وال هنگ

گرفتگی و عدم خروج فاضلاب یا کند شدن تخلیه معمولا به دلیل انسداد و گرفتگی مسیر در داخل خود وال هنگ یا لوله فاضلاب وال هنگ است. این ایراد با روش های رفع گرفتگی توالت فرنگی و یا استفاده از فنر لوله بازکنی رفع میشود.

نشتی از لوله فاضلاب وال هنگ به طبقات زیرین ممکن است به دلیل گرفتگی مسیر, شکستگی لوله فاضلاب یا نشتی از محل اتصالات لوله فاضلاب وال هنگ بوده و برای تعمیر وال هنگ در چنین شرایطی بایستی کاسه باز شده و مشکل بررسی شود. در برخی موارد بدون تخریب و در بعضی موارد با کندن قسمتی از بدنه یا کف سرویس مشخص میشود. تشخیص درست در این مورد بسیار مهم و حیاتی است.

اما در بعضی موارد ممکن است لوله خروجی کاسه در نقطه اتصال به کاسه یا لوله فاضلاب از آب بندی خارج شده باشد که با تشخیص تعمیرکار وال هنگ این مساله نیز ممکن است بدون نیاز به تخریب درست شود.

نشت آب از محل حروجی آب مخزن معمولا با صدای ضعیف آب مشخص میشود. در این نوع خرابی برای تعمیر وال هنگ احتمالا واشر یا سیستم تخلیه وال هنگ بایستی تعویض شود. به دلیل دسترسی مشکل و قلق های خاصی که هر یک از برندهای وال هنگ دارند, تسلط و مهارت تعمیر وال هنگ در این نوع خرابی ها بسیار مهم است.

تعمیر شناور وال هنگ

معمولا خرابی شناور وال هنگ به دو گونه است. اول اینکه ممکن است یک شناور خراب بعد از پرشدن مخزن به اندازه کافی و بالا آمدن فلوتر کار قطع کرد مسیر آب را انجام دهد و یا اینکه کلا کار پر کردن مخزن وال هنگ را ندهد. عموما هر دو این مشکلات به دلیل خرابی شناور وال هنگ است. برای تعمیر وال هنگ در چنین شرایط معمولا شناور بایستی تعویض شود. اما ممکن است پرنشدن مخزن به دلایل دیگر نیز مرتبط باشد که بررسی شود.

به دلیل گران قیمت بودن شناور وال هنگ برخی برندها نظیر گبریت, شل و مارکهای اروپایی در بسیاری موارد برای کاهش هزینه تعمیرات وال هنگ میتوان اقدام به رفع عیب و تعمیر شناور وال هنگ نمود.

نشتی از شلنگ رابط بین شیر پیسوار و مخزن به دلیل پارگی شلنگ یا شکستگی مهره ای شلنگ و شکستگی و خرابی شیر پیسوار مخزن وال هنگ نیز از دیگر خرابی ها و نیاز وال هنگ به تعمیرات است.

تعمیر پمپ تخلیه و سیفون وال هنگ

به دلیل پرسی و فابریک بودن قطعات وال هنگ های مختلف اصولا کار تعمیر پمپ تخلیه و مکانیزم سیفون توالت فرنگی وال هنگ با تعویض این قطعات انجام میشود و به ندرت میتوان انتظار داشت که بدون تعویض قطعه کار تعمیر وال هنگ در این بخش انجام شود.

سایر قطعات وال هنگ مانند شاسی , دکمه و کلیدهای وال هنگ یا واشر دیافراگم و لاستیک های توالت فرنگی توکار به دلیل منحصر به فرد بودن قطعات برای هر مدل و برند با تعویض قطعات رفع عیب میشوند.

خدمات تعمیر توالت فرنگی وال هنگ

جهت دریافت خدمات تعمیر وال هنگ کلیه برندهای ایرانی و خارجی گبریت Geberit , شل Shell , اولی Oli , بوچی Bocchi , گروهه Grohe , بتکو Bathco, دوراویت Duravit , جاس تایم , آرماندو ویکاریو , توتو Toto, فلاش تانک ایران , ایمن آب , قهرمان , راسان , شودر و دیگر برندهای داخلی و اروپایی با ما تماس بگیرید.


Log out of this account

Leave a Reply

Call Now Button