لوله کشی پلیمری تک لایه

لوله کشی پلیمری تک لایه

لوله کشی پلیمری تک لایه

اجرا و تعمیرات لوله کشی پلیمری تک لایه , لوله کشی اتویی آب و شوفاژ

تلفن : 09129242783 سراسر تهران بدون تعطیلی

اجرای لوله کشی آب و فاضلاب , شوفاژ و گاز مسکونی و تجاری , نصب و تعمیر موتورخانه شوفاژ , پکیج دیواری , رادیاتور , شیرالات و لوازم بهداشتی ساختمانی

لوله کشی پلیمری تک لایه

کاربرد لوله کشی پلیمری تک لایه

لوله کشی آب , لوله کشی مدار گرمایشی شوفاژ و پکیج , لوله کشی باد و هوا , لوله کشی یونیت دندانپرشکی و خط لوله های حامل اسید و مواد شیمیایی از موارد کاربرد لوله اتصالات پلیمری تک لایه یا پلی پروپلین است . البته نوعی از لوله های PVC نیز برای لوله کشی آب و استخر بکار میرند , اما در ایران لوله های PP به لوله های تک لایه موسوم میباشند .

این نوع لوله ها دراوایل دهه هفتاد به بازار ایران وارد شد و در ابتدا با رنگ سبز تولید میشد , به همین خاطر به لوله سبز نیز معروف هستند . اما پس از مدتی هم از لحاظ ساختار شیمیایی و هم از نظر تکنولوژی تولید اصلاحات اساسی روی آنها انجام شده و با رنگ سفید به بازار عرضه شدند .

سهولت حمل و نقل , قیمت نسبتا ارزان و راحتی و سرعت در اجرا از مزایایی لوله کشی پلیمری تک لایه بود که در عرض چند سال به آسانی توانست جایگزین لوله کشی فلزی شود .

نحوه اجرای لوله کشی تک لایه

اتصال لوله و اتصالات به یکدیگر بوسیله اتوی لوله کشی انجام میشود . در این نوع لوله ها سطح بیرونی لوله و سطح درونی اتصال به مقدار بسیار کمی داغ شده و درون هم رفته و با یکدیگر اتصال نفوذناپذیر و آب بندی تشکیل میدهند . اتصال لوله های پلاستیکی به دنده ها و فلزات از طریق زانو و بوشنهای یک سرد دنده و یکسر رزوه انجام میشود .

اتصالات لوله پلیمری

اتصالات لوله پلیمری عبارتند از : زانو 90 درجه , زانو 45 , سراهی 90 , بوشن ساده مساوی , بوشن یک سردنده و یکسر مغزی , زانو یکسردنده و یک مغزی , سراهی یک طرف دنده , شیر فلکه , شیر دسته گازی , شابلون شیر مخلوط , شابلون شیررادیاتور , پل , لوله خمدار , سراهی تبدیل , تبدیل و …..

معایب لوله تک لایه

معایب لوله تک لایه اینست که در اثر حرارت زیاد توانایی لوله فلزی را ندارد . تفاوت لوله سبز و سفید البته یک مقدار از نظر ساختار شیمیایی است ولی بطور کلی لوله سفید بهتر از لوله های سبز هستند . بهترین مارک لوله سفید لوله آذین بوده و در بسیاری از ساختمانها لوله آذین برای شوفاژ مورد استفاده قرار میگیرد . به این نوع لوله کشی , لوله کشی پلاستیکی نیز گفته میشود .


Log out of this account

Leave a Reply

Call Now Button