انواع دستگاه پرس لوله پنج لایه

انواع دستگاه پرس لوله پنج لایه

Category : لوله کشی

انواع دستگاه پرس لوله پنج لایه

در این نوشته به معرفی انواع دستگاه پرس لوله پنج لایه میپردازیم. دستگاه پرس لوله های پنج لایه جزو ابزارالات جانبی یک مجری لوله کشی و تاسیسات کار حرفه ای محسوب میشود و برای اجرای لوله کشی پنج لایه به صورت پرسی کاربرد دارد. این دستگاه دارای دو فک بوده که بسته به سایز لوله فک های هر قطر لوله روی آن نصب شده و عمل پرس لوله انجام میشود. استفاده از انواع دستگاه پرس لوله پنج لایه نیازمند تجربه عملی و آشنایی با قلق های و ترفندهای لوله کشی مربوطه است.

البته از آنجا که لوله کشی پرسی یکی از انواع لوله کشی ساختمان میباشد, ممکن است بسیاری از همکاران محترم خیلی سروکاری با این دستگاه نداشته باشند و به دلیل اینکه این گونه دستگاه ها گران قیمت بوده بیشتر در لوله کشی ساختمان های در حال ساخت کاربرد دارند, کمتر در خرده کاری لوله کشی استفاده میشود. با توجه به قیمت دستگاه پرس لوله پنج لایه برقی این دستگاه فقط توسط مجریان ساختمانی لوله کشی خریداری میشوند.

انواع دستگاه پرس لوله پنج لایه

انواع دستگاه پرس لوله پنج لایه نیوپایپ

به دلیل اینکه لوله نیوپایپ مهمترین و شناخته شده ترین برند لوله پنج لایه است این دستگاه را به نام دستگاه پرس لوله نیوپایپ نیز میشناسند, اما این نوع دستگاه ها قابلیت پرس اتصالات و لوله انواع برندها شامل لوله سوپرپایپ , نیوپایپ, مسترپایپ, بهتراشان, یونیک پایپ, ایزوپایپ ,وحید, ایزی پایپ, نیک بسپار و دیگر برندهای داخلی و خارجی را دارند.

به طور کلی 3 نوع دستگاه پرس لوله پنج لایه از لحاظ مکانیزم و عملکرد وجود دارد.

1- دستگاه پرس اتوماتیک برقی شارژی تمام هیدرولیک

2- دستگاه پرس هیدرولیک دستی

3- دستگاه پرس تمام مکانیکی

دستگاه های فوق به ترتیب گران ترین و با کیفیت ترین دستگاه های موجود در بازار هستند که البته راحتی کار با نوع 1 بسیار بیشتر از 2 مدل دستگاه دیگر است و قیمت بالاتری هم دارد.

دستگاه پرس لوله پنج لایه شارژی

این دستگاه گران قیمت در حدود 35 تا 70 میلیون بستگی به برند و تجهیزات جانبی آن قیمت دارد. همانطور که گفته شد به دلیل ارزش بالای این دستگاه معمولا پس از اجرای کار هر ساختمان یا واحد آپارتمان در انتهای کار با پرس زدن در دسترس بوده و هیچ مجری حرفه ای دایما این دستگاه را به دنبال خود همراه ندارد.

فک های متحرک, باتری یدک و شارژر باتری از متعلقات جعبه دستگاه پرس بوده و فقط انواع خارجی دارد. دستگاه پرس لوله نیوپایپ که به این نام نیز معروف است توسط شرکت گیتی پسند اصفهان وارد شده و تولیدی این شرکت نیست. معمولا قیمت دستگاه پرس لوله پنج لایه گیتی پسند از با کیفیت ترین دستگاه های بازار بوده و قیمت مناسبی هم دارد. برای استعلام قیمت آن نیز میتوانید به نمایندگی نیوپایپ تهران فروشگاه لوله و اتصالات حسین پور مراجعه کنید.

کیفیت پرس لوله پنج لایه توسط این دستگاه به دلیل نیروی متعادل وارد شده به طرفین بسیار بالاتر از 2 نوع دیگر است.

با توجه به قیمت دستگاه پرس دست دوم که کمی پایینتر است شما میتوانید با کمی جستجو در بازار و شبکه های اجتماعی با بررسی از سالم بودن با هزینه پایین تر یک دستگاه پرس لوله پنج لایه شارژی داشته باشید.

انواع برند دستگاه پرس لوله پنج لایه شارژی شامل برند نیوپایپ ( ماکیتا ژاپنی  ) , دستگاه پرس رمس آلمان , يوپونور آلمان , روتنبرگر آلمان , رونیکس , آروا و رستگار صنعت

مشخصات فنی دستگاه پرس شارژی گیتی پسند

 • کیفیت عالی با کاربری ساده 
 • قدرت پرس کنندگی فوق العاده 
 • بدنه مقاوم در برابر فشار و ضربه
 • طراحی ویژه دسته تلسکوپی و عملکرد راحت
 • پیچ نگهدارنده لقمه ها جهت حفظ و نگهداری لقمه ها
 • مجهز به لقمه های کاربردی در سایزهای 16 ، 20 ، 25 و 32 میلی متر
 • مکانیزم نیروی اعمال شده جدید
 • ساخته شده از آلیاژ سخت کاری شده 
 • ضمانت اصالت و سلامت فیزیکی کالا

نحوه کار با دستگاه پرس لوله پنج لایه

 1. نخست لوله های پنج لایه را به اندازه مورد نیاز ببرید. دقت کنید که برش توسط قیچی مخصوص لوله های پلیمری انجام شده و بدون پلیسه و صاف باشد.
 2. سپس سر لوله را توسط کالیبراتور یا ریمل برقو یا کمی گشاد کنید.
 3. در انتها با قرار داد اتصال در داخل لوله و حلقه پرس به دور لوله از روزنه جانبی حلقه از جای خود قرار داشتن لوله تا انتهای اتصال مطمین شده و اتصال را پرس کنید.
 4. در انتهای عملیات لوله کشی از با تست آب بندی بایستی از کیفیت پرس مطمین شوید.

نکات فنی استفاده از دستگاه پرس لوله 5 لایه

باتری ها می توانند تا حدود 1000 بار استفاده شوند امادر صورت گذاشتن از عمر مفید آنها باتری ها به صورت اتوتیک شارژ خواهند شد.

مواظب باشید دستگاه پرس شارژی عاری از هرگونه روغن و گردو غبار نمایید.

هنگام شروع به کار میزان شارژ باطری و حالت چراغ هشدار را برای اطمینان از سالم بودن دستگاه چک کنید.

سایز فک های درست را برای کار تعیین نمایید.

از دستگاه بدون نصب فک فک ها استفاده ننمایید.

فک اصلی را در داخل گلویی دستگاه قرار دهید و سپس دکمه تنظیم را به جهت عقربه های ساعت بچرخانید.

درجه حرارت استاندارد کار با دستگاه پرس شارژی و همچنین شارژ شدن باتری 10 تا 35 درجه سیلسیوس است.

دستگاه پرس دستی لوله پنج لایه لایه

دو نوع دستگاه پرس دستی وجود دارد که در نوع هیدرولیک حرکت و فشار مورد نیاز برای انجام پرس بوسیله سیستم هیدرولیک توسط مجری لوله کشی انجام میشود. در این سیستم بواسطه توزیع نیرو در طرفین فک دستگاه , پرس لوله کیفیت نسبتا خوبی داشته و برای کارهای خرده کاری خدمات لوله کشی و تعمیرات جزیی به کار میرود. چرا که در کنار گران قیمت بودن دستگاههای شارژی , فک بزرگ در برخی از اماکن تعمیراتی اجازه کار با این پرس شارژی لوله را نمیدهد .

قیمت این نوع دستگاه حدود 5 تا 8 میلیون تومان بسته به تعداد قالبها و کارخانه سازنده متفاوت میباشد. این دستگاهها اغلب به دست صنعتگران ایرانی ساخته میشوند . رستگار صنعت  از جمله تولیدکنندگان انواع دستگاه پرس لوله پنج لایه هیدرولیک است.

نوع دیگری از دستگاه پرس وجود دارد که به نام دستگاه پرسی دستی مکانیکی بوده و پرس توسط زور بازوی مجری انجام میشود . این دستگاه مانند یک قیچی لوله بر بزرگ بوده و عمل پرس را نه با کیفیت مدلهای شارژی و هیدرلیک انجام میدهد . البته تجربه لوله کش در کیفیت پرس نقش تاثیرگذاری دارد .

قیمت دستگاه پرسی دستی لوله پنج لایه از انواع مکانیکی نیز در حدود 1/5 تا 3 میلیون تومان است.

اجاره دستگاه پرس لوله پنج لایه

به دلیل قیمت نسبتا بالای دستگاه پرس هیدرولیک لوله پنج لایه , در صورت نیاز میتوانید با مراجعه به بعضی فروشگاههای تاسیساتی و یا شرکت های اجاره تجهیزات ساختمانی, به صورت روزانه این دستگاهها را اجاره کنید. معمولا برای پروژه های بزرگ کل عملیات لوله کشی انجام شده و در پایان در حد چند روز دستگاه پرس لوله پنج لایه اجاره شده تا هزینه اجاره دستگاه پرس کاهش پیدا کند.

برای آشنایی با فوم شانه تخم مرغی گرمایش از کف کلیک کنید.


Log out of this account

Leave a Reply

Call Now Button