تاسیسات ساختمان

اجرای تاسیسات ساختمان

اجرا , بازسازی و تعمیر تاسیسات ساختمان و لوله کشی

اجرا و تعمیرات لوله کشی آب و فاضلاب , شوفاژ و گاز خانگی

نصب و راه اندازی موتورخانه شوفاژ و پکیج شوفاژ دیواری

نصب و تعمیر شیرالات بهداشتی , رادیاتور , پمپ آب و لوازم تاسیساتی

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه و رفع گرفتگی با ژنراتور و تراکم

تاسیسات ساختمان

تعمیر تاسیسات ساختمان

تاسیسات ساختمان شامل تاسیسات مکانیکی و تاسیسات برق ساختمان خود به بخشهای مختلفی تقسیم بندی شده و هرکدام از بخشهای مهارت و تخصص خود را چه در زمینه اجرا و چه در زمینه عیب یابی و تعمیرات نیاز دارد .

تاسیسات مکانیکی شامل تاسیسات لوله کشی , سیستمهای حرارت مرکزی و پکیج و تاسیسات برودتی و تهویه مطبوع شامل انواع کولرها و چیلرها میشوند .

هرکدام از این بخشهای مذکور دنیای خود را دارند که با پیشرفت هر روزه , پیچیدگیها و مهارتهای خاص خود را هم در نصب و هم در سرویس میطلبند .

در ادامه به بخشهای مختلف تاسیسات مکانیکی به صورت اجمالی میپردازیم . شما میتوانید برای مطالعه در مورد هر بخش به مقاله های تخصصی مراجعه نمایید .

انواع لوله کشی ساختمان

لوله کشی ساختمان در قسمت تاسیسات مکانیکی انواع زیر را دارد :

لوله کشی آب ساختمان شامل لوله کشی آب سرد و گرم و آبرسانی

لوله کشی فاضلاب ساختمان شامل فاضلاب سرویس بهداشتی حمام توالت آشپزخانه پشت بام و خرپشته , پارکینگ و مشاعات و اتصال به فاضلاب شهری

لوله کشی گرمایشی یا حرارتی شامل لوله کشی شوفاژ موتورخانه پکیج شوفاژ گرمایش از کف فن کویل

لوله کشی سرمایشی کولرهای گاز داکت اسپلیت و لوله کشی آب کولر آبی

لوله کشی گاز شامل گازرسانی به موتورخانه پکیج و آشپزخانه و کباب پز

اصول لوله کشی ساختمان

هرکدام از بخشهای فوق استانداردها و اصولی داشته که بایستی از آنها پیروی شوند. سایزبندی از اصول مشترک در تمام لوله کشیهاست که علاوه بر اینکه از نقطه نظر فنی بهترین قطر برای لوله کشی انتخاب شود , بایستی به گونه ای باشد که ازلحاظ اقتصادی و ملاحظات معماری نیاز جوابگوی ساختمان باشد .

یک لوله کش ساختمان می بایست با اطلاعات و تجربه زیادی وارد ساختمان ها گردد تا تمامی اصول و قوانین صحیح لوله کشی را رعایت کند. در ادامه با ما همراه باشید تا به برخی از این اصول و قوانین اولیه در راستای لوله کشی تأسیسات ساختمان اشاره کنیم:

  • در راستای لوله کشی تأسیسات ساختمان می بایست در زمینه لوله کشی سرویس های بهداشتی یک لوله کش با علم و درایت ناب خود مراتب را به گونه ای به پیش ببرد که در نهایت به آب خروجی با فشار مناسب تأمین گردد.
  • در خصوص سیستم گرمایشی ساختمان نیز باید با دقت نظر و ظرافت کاری ویژه ای در طراحی و نصب آن ها در ساختمان ها حساسیت به خرج داد تا از هر گونه انفجار جلوگیری به عمل آورد که ناشی از افزایش بیش از حد دمای آب می باشد.
  • سیستم لوله کشی فاضلاب نیز از جمله سیستم های بسیار حساس در لوله شی ساختمان است که تا حد امکان می بایست در جایی متصل کرد که امکان دسترسی به شبکه فاضلاب شهری در آنجا هست.
  • در ساخت و نصب لوله های فاضلاب نیز می بایست از مواد بسیار مقاوم در برابر آب و بخارات مضر ناشی از هوای فاضلاب بهره جست. کلیه مراحل نصب می بایست با مهارت و دقت نظر خاصی صورت گیرد. ضمن اینکه از مصالح مرغوبی در این راستا می بایست مورد کاربست واقع گردد.

اجرای تمامی این موارد و مواردی از این دست در سیستم لوله کشی تأسیسات ساختمان توسط افراد مجرب و کارکشته به خوبی می بایست صورت گیرد تا هیچ گونه مشکلی ساکنین ساختمان را آزار ندهد و آن ها بتوانند به زندگی خود طبق روال عادیشان بازگردند. بنابراین به طور کلی نباید فراموش کرد که سیستم لوله کشی تأسیسات ساختمان از جمله کارهای تخصصی و بسیار حساسی است که می بایست فقط به دست استادان کار سپرده شود تا از سلامت آن در امان بود.

تعمیر تاسیسات ساختمان

لوله کشی تأسیسات ساختمان از جمله مواردی است که در پی اختلالاتی در خصوص لوله کشی ساختمان روی می دهد. به واقع می توان اذعان داشت که لوله کشی تأسیسات ساختمان در پی حوادثی از قبیل ترکیدگی لوله، از کار افتادن موتورخانه، پکیج، شوفاژ و… صورت می گیرد که هر چه زودتر در چنین حالاتی می بایست با یک تعمیرکار مجرب و کارکشته تماس حاصل نمود و مراتب را به وی گزارش داد تا وی با علم و درایت خاص خویش نسبت به تعمیرات لوله کشی تأسیسات ساختمان شما اقدامات لازم را انجام دهد و مشکل به وجود آمده را با دقت نظر زیاد و با سرعت عمل خود در کمترین بازه زمانی برطرف نماید. چرا که اگر هر چه زودتر به یک تعمیرکار مجرب خبر داده شود، می توان از خسارت های بیشتر پیش رو تا حدود زیادی جلوگیری به عمل آورد و در این کار نیز حتما می بایست لوله کشی را سر کار آورد که با کوله باری از تجربه در این حوزه تخصصی سرد و گرم روزگار را چشیده است و تمامی تعمیرات لازم را آموزش دیده است تا خیلی سریع مشکل را تشخیص داده و در راستای تعمیر آن مبادرت ورزد. بنابراین یک لوله کش ساختمان برای لوله کشی تأسیسات ساختمان شما ممکن است دست به اقداماتی از جمله: کنده کاری، بازسازی سرویس های بهداشتی، آشپزخانه و… می زند تا از مشکل پیش رو جلوگیری به عمل آورده باشد.


Call Now Button